БУДХАБ

Опалубка для спорудження заводу з переробки риби - БУДХАБ

Про проект

Проект заводу з переробки риби передбачав будівництво двоповерхової будівлі загальною площею 5000 м2.
В процесі будівельних робіт, для оптимізації виробничих процесів, проект дещо змінили. Площа 1 та 2 поверхів збільшилась на 400 м2. Також, додали частково третій поверх, площею 1500 м2. Таким чином, кінцева загальна площа об’єкту становила 6900 м2.

Однією з особливостей даного об’єкту була нестандартна висота перекриття. В залежності від виду приміщень, висота поверхів відрізнялася. Перший поверх (виробничий цех) - висотою 6,75 м, другий поверх (робоча зона та адміністративне приміщення) - 4,70 м, та третій поверх (надбудова адмінприміщення) - 3,50 м. Для збільшення корисної площі будівлі, частина другого поверху мала проміжне перекриття висотою 3,40 м.

Усі колони та сходово-ліфтові вузли на об’єкті бетонували без холодних швів. Тобто, приймання бетонної суміші відбувалося безперервно на всю проектну висоту - 6,75 м. Загальна кількість колон - 100 шт, ліфтових вузлів - 4 шт.

У замовника були високі вимоги до якості монолітних робіт. Більшу частину щитів для колон ми постачали з новою фанерою. Опалубку для перекриття, відповідно, укомплектовували теж новою ламінованою фанерою.

Запит
Для підрядника, який будував завод, важливим був високий рівень нашої технічної експертизи. Були жорсткі вимоги технагляду по геометрії колон. Відхилення від осі на висоті 7 метрів дозволене максимум на декілька мм. Відтак, щоб залити такі колони без холодного шва необхідні були спеціальні системи кріплення опалубки, які забезпечують проекту стійкість конструкції, а саме довгі підкоси.

Окрім того, так як будівництво об’єкту розпочалось ще до повномасштабної війни в Україні і в лютому 2022 року усі роботи заморозились, відновили будівництво лише в травні того ж року. Для замовника були надважливі швидкі темпи будівництва, щоб завершити важкі будівельні роботи до закінчення “сухого” сезону.

Ключовим завданням було знайти надійного, експертного партнера в галузі опалубки, який може надати великий об'єм обладнання, буде готовий доукомплектувати об’єкт додатковою опалубкою, ефективно спланувати доставку на об'єкт, очистку опалубки, а також, гарантувати якість виконаних робіт в чітко встановлені терміни.
Рішення
Щоб пришвидшити терміни будівництва, команда Будхаб запропонувала ряд рішень для оптимізації робочих процесів.
Ще на стадії фундаменту ми розрахували універсальний комплект обладнання, який після завершення фундаментних робіт , можна було переукомплектувати для зведення колон.
Заливка колон бетоном на даному об'єкті виконувалась без холодного шва. Щоб залити колону висотою 6,75 м, ми комплектували три рівні опалубки на висоту 7,20 м. Частина колон комплектувалась опалубкою розміром 3,30 м + 2,70 м + 1,20 м, інша частина: 3 м + 2,70 м + 1,20 м.

Загалом ми надали 8 комплектів колон, які дозволили розбити процес заливки на два етапи, по 4 колони кожен. Тобто, бригада монтувала перші 4 комплекти. Після заливки, при такій висоті колони повинні, навіть в літній період, постояти кілька днів в залитому бетоні. Щоб не було технологічного простою, за цей час монтували та виставляли наступні 4 колони. Це дозволило плавно розподілити навантаження на будівельників, техніку і виконувати заливку таких конструкцій без простоїв.

Коли було споруджено вже половину колон першого поверху (50-60%), бригада підрядника паралельно розпочали монтаж опалубки перекриття над готовими колонами. За таким же принципом відбувалися наступні етапи заливки, що значно пришвидшило робочий процес.

На об’єкті було спроектовано 4 ліфтові вузли. Для покращення несучої здатності та сейсмостійкості було прийнято рішення заливки бетону без “холодного” шва. Складні конструкції даних ліфтових вузлів, зумовлені висотою перекриття, потребували окремих незалежних комплектів опалубки. Відтак, ми надали три незалежні комплекти, два ліфтові висотою 6,85 м та один сходово-ліфтовий - 7,65 м з додатковим комплектом обладнання для почергової заливки двох окремих сходових, більшої та меншої.

Плоске перекриття, товщиною 250 мм з посиленим армуванням, проектували без додаткових балок та капітелей, що дозволило швидше виконати монолітні роботи на об’єкті та заощадити кошти на експлуатації приміщення.
Додатково ми, також, організовували логістику, очистку обладнання та інженерний супровід на усіх етапах будівельних робіт.

Всього на об'єкті було використано близько 400 тонн опалубки.

Використане обладнання

Горизонтальна опалубка
площа 3200 м2
стійки 3,5 м, 5 м
балки 2,45 м, 2,9 м, 3,3 м

опорне риштування
2700 м кв, висота 6,85 м
Вертикальна опалубка
площа 1250 м2
8 комплектів колон 7,2 м
4 комплекти колон 3,2 м
2 ліфтові вузли 6,75 м
1 сходово-ліфтовий вузол 7,65 м
Фанера
площа 3000 м2
товщина 21 мм

Шукаєте опалубку або фанеру?

Будхаб пропонує вигідні умови оренди опалубки. Ми працюємо з клієнтами по всій Україні. Організовуємо доставку обладнання на об'єкт та повернення на склад, надаємо інженерний супровід, за потреби чистку і ремонт обладнання.

Отримайте безкоштовну консультацію за телефоном:
+380 68 000 22 88.

Дивіться також