РішенняРазом із технічним директором клієнта, ми розробили найбільш ефективну послідовність виконання монолітних робіт і комплектування опалубкою, враховуючи кількість залучених будівельників і техніки.
На першому етапі ми надали
щитову опалубку для зведення колон першого поверху, висотою 3,9 метри, колон висотою 6,6 метри та сходово-ліфтового вузла. Для високих колон ми використали щити розміром 2,7 метри + 2,7 метри + 1,2 метри разом з довгими розкосами.
Далі відбувалося спорудження перекриття першого поверху, використовуючи цинкові стійки висотою 5 метрів, і колон другого поверху.
Заливку перекриття останнього поверху ми розділили на три частини. Спочатку споруджували частину будівлі, що опиралася на перекриття першого поверху, разом з консольним виступом цієї частини. Потім – частину будівлі, з висотою перекриття 6,9 метри, і потім останню частину будівлі, що також опиралася на перекриття нижнього поверху.
Для заливки консольного виступу та перекриття висотою 6,9 метри ми комплектували по периметру та всередині будівлі опорне риштування.
За межами будівлі не було бетонної основи, тому, щоб уникнути просідання ґрунту та викривлення плити перекриття, разом із клієнтом ми узгодили створення рівної основи з бетонних плит, на яку опиралося риштування.
Для створення гладкого відбитку бетону на вертикальних елементах, усі щити опалубки ми надали з новою
ламінованою фанерою.
Зважаючи на те, що в деяких частинах будівлі була так звана “мертва зона” крану, де монтаж опалубки парапетів доводилось робити вручну, ми надали полегшену щитову систему опалубки.
Всього на об'єкті було використано близько 130 тонн опалубки.