БУДХАБ

Монтаж горизонтальної опалубки: покрокова інструкція

Горизонтальна опалубка – це тимчасова конструкція, яка слугує для формування і підтримки бетонних перекриттів до моменту їх повного затвердіння. За її допомогою можна створити перекриття будь-якої конфігурації - прямокутної, консольної чи навіть круглої форми.

Далі у статті ми крок за кроком розглянемо усі етапи монтажу опалубки перекриття, ознайомимось з її основними елементами, а також поділимось корисними рекомендаціями: чим не варто нехтувати, на що звернути увагу і про що варто пам’ятати для ефективної роботи з горизонтом.

Ознайомлення з елементами опалубки

Перед початком монтажу важливо ознайомитися з усіма елементами системи опалубки. Це допоможе вам правильно підготуватися до роботи.

Палуба - шар, який безпосередньо контактує з бетоном, формуючи його поверхню. Зазвичай для палуби використовують ламіновану фанеру товщиною 21 мм або дерев’яну опалубну дошку такої ж товщини.

Балка Н20 - дерев'яна балка, яка переносить навантаження з бетонної плити на опорні стійки. Вона підбирається за довжиною і характеристиками відповідно до специфікацій проекту.

Опорні стійки - відповідають за підтримку балок і передачу навантаження на основу. Можуть відрізнятися за довжиною та несучою здатністю.

Триноги - елемент, що забезпечує стійкість опорних стійок і запобігає їхньому перекиданню.

Корони - основна функція коронок та головок - це закріплення балок на стійки.
Елементи горизонтальної опалубки
Перед монтажем обов’язково слід перевірити всі компоненти, переконатися у їхній справності та відповідності до проектних вимог. Це допоможе уникнути неприємних несподіванок, як-от брак комплектуючих чи несправне обладнання.

Встановлення триног

Перш ніж приступити до встановлення, необхідно зробити розмітку місця для триног, де саме ви розміщатимете елементи. Після того як наша розмітка готова, можемо переходити безпосередньо до встановлення триног.

Почніть від стіни, або від вільного краю плити. Закріпіть триноги на попереньо відзначених місцях. Відстань від центру триноги до стіни чи краю плити повинна становити 300 - 500 мм.
Встановлення триног
Ви можете знайти безліч варіантів триног з різним типом кріплення від різноманітних виробників. Проте, функціонал усіх однаковий - забезпечити стійкість конструкції. Ми рекомендуємо вибирати триноги, які кріпляться безпосередньо до стійки і не дають їй впасти. Адже, вони забезпечують гарну стійкість конструкції при досить малій вазі.

Встановлення стійок на триноги

Наступним кроком є монтаж стійок на закріплені триноги. Стійки фіксуються на потрібній висоті за допомогою спеціальних гачків, після чого на них встановлюються коронки та головки, які триматимуть балки.
Монтаж стійок та корон

Встановлення головних (поздовжніх) балок

Тепер можемо переходити до монтажу головних, або поздовжніх балок. Поздовжні балки викладаємо на стійки та вирівнюємо по висоті перекриття.
Встановлення головних (поздовжніх) балок
Важливо, щоб балки були вирівняні та добре закріплені, оскільки це забезпечує рівномірний розподіл навантаження на всю конструкцію.

Встановлення другорядних (поперечних) балок

Коли усі поздовжні балки вже закріплені, настав час для встановлення другорядних, або поперечних балок. Розміщуємо поперечні балки між поздовжніми для додаткової підтримки та рівномірного розподілу навантаження на палубу.
Встановлення другорядних (поперечних) балок

Встановлення проміжних стійок

Далі, для посилення стабільності конструкції між основними стійками встановлюємо проміжні. Це забезпечить додаткову підтримку і підвищить надійність нашої системи перекриття.
Встановлення проміжних стійок

Укладання палуби

Останній етап - укладання палуби. На поперечні балки викладаємо ламіновану фанеру 21 мм або опалубну дошку та фіксуємо її. Переконайтеся, що палуба викладена рівно і добре закріплена.
Укладання листів ламінованої фанери 21 мм
Після завершення всіх етапів монтажу горизонтальної опалубки, обов’язково перевірте загальний стан конструкції. Усі елементи повинні бути належним чином закріплені й відповідати проектним вимогам.

Перед заливкою бетону необхідно також змастити палубу спеціальним маслом для полегшення демонтажу після затвердіння бетону.
Готова конструкція горизонтальної опалубки
Дотримання кожного кроку — від підготовки елементів до фінальної перевірки перед заливкою бетону — гарантує безпеку, надійність та якість майбутньої конструкції.
Дивіться також детальну відео-інструкцію з укладання горизонту. Тут ми наочно показуємо всі етапи та ділимось тонкощами з монтажу опалубки перекриття:

Шукаєте опалубку?

Сподіваємося, наше керівництво з монтажу горизонтальної опалубки було корисним для вас. У Будхаб ви можете обрати системи опалубки, що легко адаптуються під геометрію перекриття і забезпечують потрібну несучу здатність саме під ваш проект.

Для консультації та розрахунку вартості звертайтеся за телефоном
+380 68 000 22 88

< Усі статті

Дивіться також


Оренда і продаж стійок для опалубки перекриття Peri PEP Ergo. Оренда від 5 днів. Лояльні умови. Доставка з м.Львів.

Сьогодні на ринку ви можете знайти величезний вибір стійок для опалубки. Усі вони поділяються за трьома характеристиками: максимальним навантаженням, покриттям та висотою стійки. Читайте в статті про те, як вибрати стійки для вашого проекту.

Оренда та продаж, опалубки для перекриття, стін і колон. Інженерний розрахунок опалубки, шеф-монтаж.

Будхаб повністю забезпечив об'єкт комплектами горизонтальної і вертикальної опалубки та запропонував інженерні рішення для безпечної заливки перекриття.

Будхаб забезпечив чітку організацію логістики, що уможливило проведення опалублювальних робіт на дуже обмеженій території будівельного майданчику. Ми надали усю небхідну опалубку для перекриття, стін і колон, послуги розрахунку та шеф-монтажу.