Стійки. Найбільш “вразливими” на
стійках для опалубки є рухомі елементи, які можуть “заїдати” при потраплянні бетонного молочка – це різьба, гайка, внутрішня труба. Подальше використання таких стійок стає незручним, і навіть небезпечним. Також, часто працівники використовують молоток для того, щоб забити трубу або вибити її, через що сама труба та пʼята деформуються і стійка може стати непридатною для використання.
Очистити стійки ви також можете за допомогою води, мʼякої дротяної щітки або скребка.
Триноги та інші елементи з шарнірним зʼєднанням зіштовхуються з тією ж проблемою – потраплянням бетону на рухомі елементи, через що вони не складаються/згинаються. Експлуатація даного обладнання викликає дискомфорт і збільшує час монтажу, демонтажу перекриття. Тому, ми рекомендуємо очищати усі рухомі зʼєднання так само водою та мʼякою дротяною щіткою.
Балки. На ресурс використання
балок для опалубки очистка впливає менше, ніж на інші елементи, тому основна мета очистки балок полягає у тому, щоб при виставленні опалубки в проектне положення не було перепадів по висоті. Так, якщо є напливи бетону на ребрах балки по 2-3 мм, то ви не зможете виставити рівне перекриття, оскільки стандартна висота балки, 200 мм, буде змінена.
Тому, рекомендуємо за потреби, очищати полички балки дротяною щіткою.
Ламінована фанера для перекриття потребує очищення торців від бетону перед кожною новою заливкою. Нашарування бетону на торцях фанери призводить до рясного протікання бетонного молочка при майбутніх заливках і, як наслідок, забрудення не лише
ламінованої фанери, а й стійок, балок та триног. Для швидкого очищення торців, ви можете скласти фанеру в пачки і за допомогою шпателя та дротяної щітки підчистити бетон.