БУДХАБ

Опалубка для укриттів, складів, резервуарів та інших промислових обʼєктів. На що варто звернути увагу?

До нас все частіше звертаються з запитами комплектації опалубкою промислових обʼєктів – укриттів, резервуарів, силосів тощо.

У даній статті ми розкажемо про які особливості даних проектів вам потрібно памʼятати, якщо ви будуєте такий обʼєкт як замовник або підрядник і плануєте укомплектувати його власною опалубкою, а також про що варто запитати у компанії-партнера, якщо опалубку ви будете брати в оренду.

  1. Відсутність типових рішень та стандартних комплектів опалубки

В більшості випадків кожен новий промисловий обʼєкт досить сильно відрізняється від іншого: висотою стін, колон, товщиною перекриття, наявністю додаткових балок, консолів тощо.

Якщо для будівництва житла ви можете сформувати стандартний комплект опалубки, який буде розрахований на підземний паркінг, 1-2 поверхи комерційних приміщень і стандартну висоту житлових приміщень, і використовувати його для будівництва десятків багатоповерхових будинків, то для кожного нового промислового обʼєкту комплект опалубки суттєво відрізняється.
Тому, якщо у вас є власний комплект опалубки – необхідно заздалегідь проаналізувати чи наявного обладнання буде дійсно достатньо для комплектації нового обʼєкту, враховуючи усі конструктивні особливості та навантаження від бетону. Наш інженерний відділ може проаналізувати креслення та перелік вашого власного обладнання і доукомплектувати його елементами, яких не вистачає з нашого парку.

2. Нестандартні розміри та особливі вимоги до технології будівництва – підвищене навантаження на опалубку від бетону

Нестандартні розміри конструктивних елементів у промислових обʼєктах підвищують навантаження на опалубку від бетону. Наприклад, останнім часом досить поширеним є будівництво залізобетонних укриттів.

Конструктив укриття часто передбачає:
- товщину перекриття від 50 см до 1 метра
- товщину монолітних стін від 40 см
- наявність великої кількості монолітних перегородок всередині приміщення.

Для будівництва таких споруд ми наполягаємо на необхідності виконати інженерний розрахунок навантажень, оскільки від цього залежить безпека виконання будівельних робіт. Для горизонтальної опалубки – на стійки та балки, для вертикальної опалубки – на елементи кріплення, що сприймають навантаження від бетону, а саме стяжки, гайки та замки.

Щодо обладнання, то для горизонтальної опалубки ми рекомендуємо використовувати сертифіковані європейські стійки перекриття (EN 1065:1998) з максимальним навантаженням 2 або 3 тонни. Для вертикальної опалубки – використовувати лише якісні стяжки, гайки та замки.
Силосні ями, Тернопільська обл.
Іншим прикладом нестандартних розмірів і підвищених навантажень на опалубку є будівництво квадратних і прямокутних резервуарів висотою 4-6 метрів без “холодного шва” (тобто, без розривів бетону, за одну захватку на всю висоту).

Часто для цього використовують великі обсяги обладнання — 600-800 м2 щитової опалубки, виставленої у два рівні (наприклад, щит висотою 3 метри + 3,30 метри).

Навантаження на нижній рівень опалубки в такому випадку може досягати 6-7 тонн на 1 м2, тому серія опалубки яку ви використовуєте повинна витримувати навантаження блищько 8-8,2 тонни на 1 м2.
Якщо ви плануєте будувати такі нестандартні обʼєкти власною опалубкою, ми радимо окремо звернутися у профільну компанію для виконання розрахунків навантажень. А якщо співпрацюєте з компанією з оренди опалубки – вимагайте надати лише якісне обладнання разом з усіма необхідними схемами розстановки опалубки. Правильне проектування, вибір опалубки та інженерний розрахунок є ключовими для успішної реалізації таких проектів.

3. Нестандартні форми споруд

В аграрному секторі часто зустрічаються очисні споруди та резервуари, які мають круглу форму, маленький діаметр 2-5 метрів і висоту 3-6 метрів або й більше. Для таких резервуарів необхідно використовувати спеціальну систему круглої опалубки. Кругла опалубка має перевагу в тому, що дозволяє будувати резервуари без відхилень у розмірах, що є критичним для малих діаметрів.

Мінусами круглої опалубки є її висока вартість, термін постачання і обмежене використання. Таку опалубку доведеться виготовляти під замовлення або купувати у європейських виробників.. В той же час, щити не є універсальними і можуть бути використані для будівництва споруди лише одного визначеного діаметру (для виготовлених під замовлення) або певного діапазону діаметрів.

Однак, якщо у вашому проекті передбачені резервуари більших діаметрів (10-15 метрів), ви можете використовувати звичайні щити стінової опалубки шириною 30, 60, 72 см. За допомогою шарнірних кутів або навіть звичайних брусків трапецевидної форми, з таких щитів можна спорудити резервуар у формі “майже круглого багатогранника”.

Дане інженерне рішення дозволяє створювати круглі резервуари з невеликими відхиленнями 2-4 см, які не є критичними при великих діаметрах споруди, проте економічно набагато вигідніші. Наприклад, для заливки круглого резервуару внутрішня опалубка може складатися з 60-сантиметрових щитів, а зовнішня — з 72-сантиметрових.
Елеваторний комплекс, Львівська обл.

Проблеми, які виникають при роботі з опалубкою на промислових об’єктах

Відсутність спеціальних нестандартних елементів опалубки.
Як ми вже писали, промислові об'єкти часто вимагають використання спеціальних елементів опалубки, таких як шарнірні кути, розопалубні вставки, довгі розкоси, які не застосовуються у житловому будівництві. Відсутність таких елементів значно ускладнить ваш процес будівництва, адже виконання бетонних робіт на промислових об'єктах потребує більш тривалого часу та специфічних навичок від будівельників.
Тому, перевіряйте наявність усіх необхідних нестандартних елементів опалубки у вашому парку до початку монолітних робіт, і обирайте лише з ті компанії з оренди опалубки, що дійсно можуть надати усе необхідне обладнання.
Використання опалубки від різних виробників. Застосування опалубки від різних виробників може призводити до несумісності компонентів, що спричиняє витоки бетону, пошкодження конструкцій і затримки у роботі. На промислових об'єктах це часто призводить до серйозних проблем, таких як деформація щитів або несправності замків, що ускладнює процес заливки бетону та викликає додаткові витрати на усунення дефектів.
Перевіряйте сумісність обладнання, проводячи аудит вашого технічного парку, і працюйте з підрядниками з оренди опалубки, що доукомплектують ваш парк лише повністю сумісним обладнанням.
Некваліфікований інженерний супровід. Відсутність достатнього досвіду та належного програмного забезпечення у вашого власного технічного відділу може сповільнювати процес будівництва. Інженери можуть неправильно планувати використання опалубки, що призводить до збільшення кількості необхідних елементів обладнання та підвищення загальної вартості проекту.
Завод з переробки риби, с. Івано-Франкове, Львівська обл.

Експертний інженерний супровід – ключова складова при будівництві промислових об’єктів

У процесі проектування команда Будхаб ретельно опрацьовує об'єкт, обговорює з вами етапи виконання робіт та календарний графік, щоб планувати використання опалубки. Це дозволяє вам переміщати комплект обладнання з одного етапу будівництва на інший, забезпечуючи його максимальну ефективність.

При розрахунку різних конструкцій, таких як фундаменти, стіни та резервуари, ми надаємо інженерний супровід, що включає розкладку обладнання для монтажу.

Наприклад, якщо будівельники завершили роботи на галереї за два-три тижні, ми готуємо технічні карти для наступного етапу, забезпечуючи безперервність та ефективність будівельного процесу.

Також ми маємо усе необхідне обладнання для будівництва нестандартних промислових обʼєктів і з радістю доукомплектуємо ваш парк обладнання.

Для безкоштовної консультації телефонуйте +380 68 000 22 88

Дивіться також


Основні правила очистки опалубки. Як збільшити термін використання опалубки. Правильна очистка щитів, стійок, триног, балок, ламінованої фанери.

Підрядник шукав постачальника опалубки, який зможе надати обладнання для спорудження монолітних колон висотою 8,7 м та проконсультувати стосовно правильної розкладки і порядку виконання заливки.

Для спорудження заводу Будхаб надав близько 400 тонн опалубки, з яких 1250 м кв вертикальної опалубки та 3200 м кв опалубки перекриття. Читайте деталі на сайті

Оренда та продаж щитової опалубки виробників Peri, Doka. Великогабаритні щити, універсальні щити, добори. Комплектуючі для вертикальної опалубки: гайки, стяжки, розкоси. Доставка у Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль

Для будівництва логістичного центру ми укомплектували опалубку перекриття (3,90 м), опорне риштування (висота від 6,90 м до 8 м) та вертикальну щитову опалубку.